Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Subskrypcja produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego w Deutsche Bank PBC | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Subskrypcja produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego w Deutsche Bank PBC

poleć drukuj

W Deutsche Bank PBC trwają zapisy w ramach subskrypcji db Gwarancji – Rok Dolara II – strukturyzowanego produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego oferowanego przez Deutsche Bank PBC we współpracy z Nordea Polska Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Produkt zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki i umożliwia osiągnięcie 10 proc. premii w zależności od zachowania kursu USD/PLN. Zapisy w Oddziałach Deutsche Bank PBC potrwają do 21 grudnia 2012 r.

Oferowana w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie db Gwarancja – Rok Dolara II zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki (czyli składki pomniejszonej o opłatę wstępną) na koniec 12-miesięcznego okresu odpowiedzialności.

– db Gwarancja – Rok Dolara II to produkt przygotowany z myślą o Klientach, którzy
z jednej strony chcą ochronić zainwestowany kapitał, a z drugiej oczekują od inwestycji możliwości wypracowania zysku potencjalnie wyższego niż oprocentowanie rocznych depozytów bankowych – mówi Monika Sadowska z Departamentu Centrum Inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Potencjalny zysk z inwestycji w db Gwarancję – Rok Dolara II zależy od zachowania kursu  USD/PLN weryfikowanego w trybie dziennym w okresie od 28.12.2012 do 16.12.2013 r. Klienci otrzymają kupon w wysokości 10 proc. (co stanowi równowartość oprocentowania lokaty bankowej o stawce ok. 12,35 proc. w skali roku), jeżeli w okresie obserwacji poziom kursu USD/PLN utrzyma się w przedziale pierwotnym obliczanym jako wartość początkowa (która zostanie ustalona 28 grudnia 2012 r.) +/- 0,23 zł. Jeśli w trakcie trwania inwestycji przedział pierwotny zostanie przekroczony, wówczas Klienci otrzymają drugą szansę na uzyskanie kuponu uzależnionego od kursu USD/PLN wyznaczonego przez przedziały wtórne. Jeżeli przedział pierwotny zostanie przebity od góry, to widełki przesuną się do góry o 0,23 zł a warunkiem wypłaty 10-proc. kuponu będzie utrzymywanie się kursu USD/PLN w przedziale wtórnym wyznaczonym przez wartość początkową powiększoną o 0,46 zł oraz samą wartość początkową. Jeśli z kolei przedział pierwotny zostanie przebity od dołu, to widełki przesuną się w dół o 0,23 zł a kupon w wysokości 10 proc. zostanie wypłacony, jeśli do końca obserwacji kurs USD/PLN pozostanie w przedziale wtórnym: wartość początkowa – 0,46 zł. Jeżeli natomiast przedziały wtórne zostaną przekroczone, inwestycja zakończy się wypłatą zainwestowanej składki.

Opłata subskrypcyjna wynosi 0,5 proc. wpłacanej składki. Minimalna wpłata to 2 000 zł.
W przypadku wcześniejszej rezygnacji pobrana zostanie opłata likwidacyjna, której wysokość uzależniona jest od liczby dni pozostałych do końca okresu odpowiedzialności.

Ze względu na charakter produktu, zwrot z inwestycji zwolniony jest z podatku od zysków kapitałowych. Forma grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie w losowych sytuacjach umożliwia wypłacenie uposażonym świadczenia bez podatku od spadków i darowizn.

Parametry db Gwarancji – Rok Dolara II:

 • Forma prawna: grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie
 • Ubezpieczyciel: Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
 • Okres subskrypcji: do 21.12.2012 r.
 • Okres odpowiedzialności: 12 miesięcy 
 • Waluta: PLN
 • Instrument bazowy: kurs PLN względem USD
 • Początek ochrony ubezpieczeniowej: 28.12.2012 r.
 • Koniec ochrony ubezpieczeniowej: 16.12.2013 r.
 • Okres obserwacji: 28.12.2012 r. – 29.12.2013 r.  
 • Wartość początkowa: kurs PLN wobec USD ustalony zostanie 28 grudnia  
  2012 r. z dokładnością do czterech miejsc po przecinku
 • Przedziały:
  – przedział pierwotny : <wartość początkowa pomniejszona o 0,23 zł; wartość początkowa powiększona o 0,23 zł>
  – przedział wtórny górny: <wartość początkowa ; wartość początkowa powiększona o 0,46 zł>
  – przedział wtórny dolny: <wartość początkowa pomniejszona o  0,46 zł; wartość początkowa>
 • Potencjalny kupon: 10 proc.
 • Minimalna składka: 2000 zł
 • Ochrona kapitału: 100 proc. zainwestowanej składki (składki pomniejszonej
  o opłatę wstępną) na koniec okresu odpowiedzialności
 • Opłata subskrypcyjna: 0,5 proc.
 • Zysk z inwestycji jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych.

Źródło: Deutsche bank PBC


Tagi: , ,