Kredyty

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy Kredyt Banku ogranizują akcje wolontariackie

poleć drukuj

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy Kredyt Banku z różnych regionów Polski organizują akcje wolontariackie dla dzieci z lokalnych instytucji, szpitali, domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Cel jest wspólny dla wszystkich inicjatyw: uśmiech i radość dzieci.

Wolontariusze zaplanowali różne atrakcje dla najmłodszych i trochę starszych – m.in. specjalną imprezę dla małych pacjentów wrocławskiego szpitala, wycieczkę do Miasteczka Westernowego oraz turniej piłki nożnej „MiniEuro” dla dzieci z domów dziecka.

1 czerwca pracownicy z Centrum Bankowości Korporacyjnej i MSP z Wrocławia swoją pracą i zaangażowaniem spróbują wywołać uśmiech na twarzach ok. 60 małych pacjentów Oddziału Hematologii i Przeszczepu Szpiku Kostnego szpitala we Wrocławiu. „Mamy wiele. Jesteśmy zdrowi, wykształceni, mamy stabilną pracę – chcemy się podzielić tym, czego nie sposób wyrazić materialnie: szczęściem, radością życia, uśmiechem, zaangażowaniem. Dlatego włączyliśmy się w akcję Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Będziemy bawić się z dziećmi, nadmuchamy kilkadziesiąt balonów, będziemy malować, rysować, układać dmuchane figurki… Jednym słowem zrobimy wszystko, aby dzieci dobrze się bawiły! – powiedziała Marlena Pachońska, dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Kredyt Banku we Wrocławiu, koordynator akcji.

Wolontariusze z Bydgoszczy zabrali na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Rudniku k. Grudziądza 37 podopiecznych bydgoskiego Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego. Największą atrakcją była przejażdżka prawdziwym dyliżansem i pokaz strojów z czasów wojny secesyjnej. Koszt wyjazdu sfinansowała w całości Fundacja Kredyt Banku. – „To była udana akcja. Dzięki inspiracji wolontariatem pracowniczym w Kredyt Banku do dalszej pomocy wychowankom udało się zachęcić trzech naszych klientów. Dzięki temu dzieci będą miały dofinansowane wyjazdy wakacyjne w góry” – podsumowuje akcję Agnieszka Rajska z Centrum Bankowości Korporacyjnej Kredyt Banku w Bydgoszczy.

W czerwcu pracownicy z Kredyt Banku z Bielska-Białej zorganizują Turniej Piłki Nożnej „MiniEuro” dla 25 podopiecznych tamtejszego domu dziecka. – „Wielkich, piłkarskich emocji, na miarę prawdziwego EURO 2012 na pewno nie zabraknie” – zapewnia Łukasz Kulpa z Zespołu MSP w Bielsku-Białej.

Wszystkie te akcje odbywają się w ramach IV edycji „Akademii Przedsiębiorcy” – programu dla przedsiębiorców. Podczas spotkań, oprócz merytorycznych prezentacji i dyskusji na tematy biznesowe, bank stara się „zarażać” uczestników ideą wolontariatu pracowniczego i zachęca przedsiębiorców do wspólnych akcji wolontariackich, które byłyby odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności. Fundusze na ich realizację pochodzą z Fundacji Kredyt Banku.

W każdej z akcji bierze udział grupa pracowników wolontariuszy z Kredyt Banku oraz lokalnych firm. Nasz program wolontariatu pracowniczego „TAK od serca” zyskuje w ten sposób dodatkowy wymiar. To bardzo cenne, bo integrujące bank, przedsiębiorców i społeczności na rzecz dobrej, słusznej sprawy.

Źródło: Kredyt Bank


Tagi: , , ,