Kredyty

Występ Michaela Bublé w ramach cyklu koncertów Deutsche Bank Invites

poleć drukuj

W najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia, w Hali Ergo Arena położonej na granicy Gdańska i Sopotu, odbędzie się koncert Deutsche Bank Invites Michael Bublé. Będzie to pierwszy i jedyny występ artysty w Polsce.

Jego ciepła barwa głosu, sceniczna charyzma i niezwykły styl, niczym z lat 30-tych, czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów ostatnich lat. Jest zdobywcą ponad 20 prestiżowych nagród muzycznych, w tym trzech Grammy i dziesięciu Juno. W tym roku artysta otrzymał przyznawaną w Niemczech nagrodę ECHO Awards w kategorii Najlepszy Artysta Zagraniczny oraz kanadyjską nagrodę Juno, tym razem za Album Roku Christmas.

Każda płyta Michaela Buble zawiera hity, które szturmem zdobywały listy przebojów. W 2009 r. Michael Bublé został zaproszony do BC Hall of Fame. Rok później wystąpił na ceremonii otwarcia  Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Trzy lata temu wziął też udział jako mentor i gwiazda w 6. serii brytyjskiej edycji programu The X Factor.

Współpracował m.in z Boyz II Men, z którymi nagrał „Comin’ Home Baby”, z Nelly Furtado, z udziałem której powstał duet „Quando, Quando, Quando” czy, nagrywając „How Can You Mend a Broken Heart?”, z Barrym Gibb z grupy Bee Gees.

W 2009 r. Michael Bublé wystąpił wraz z grupą Naturally 7 w amerykańskim programie rozrywkowym The Late Show, gdzie wykonali wspólnie jazzowy standard „Stardust”. Kilka miesięcy później Naturally 7 dołączyli jako gość specjalny do jego trasy koncertowej Crazy Love’-Tour around the World. Zespół wystąpi także przed polskim koncertem artysty.

Prawie 10.000 biletów na Deutsche Bank Invites Michael Bublé zostało wyprzedanych w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Z pomocą fanom, dla których nie wystarczyło biletów, przyszedł sam artysta, który w ramach umowy z organizatorem miał zagwarantowaną pulę biletów na swój występ. Michael Bublé wykonał ukłon w stronę polskiej publiczności i zrezygnował z przysługujących mu zaproszeń, dzięki czemu mogły trafić do sprzedaży.

Koncert Deutsche Bank Invites Michael Bublé odbędzie się 23. kwietnia w Hali Ergo Arena położonej na granicy Gdańska i Sopotu. Będzie to pierwszy i jedyny występ tego artysty w Polsce.

„Dzięki kilkuletniemu zaangażowaniu w realizację Deutsche Bank Invites publiczność kojarzy nasz cykl z niezwykłymi artystami i określonym rodzajem muzyki łączącej w sobie między innymi elementy jazzu i muzyki świata– podkreśla Sabina Salamon, Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce  – Staramy się w ramach naszego projektu angażować nie tyle w koncerty, co tak naprawdę w unikalne wydarzenia muzyczne. Gwiazda takiego formatu jak Michael Bublé, czy zapraszani przez nas wcześniej artyści jak m.in. Leonard Cohen, Cesaria Evora, Mariza, Herbie Hancock, czy Joe Cocker gwarantują polskiej publiczności wyjątkowe przeżycia.”

Kolejnym wydarzeniem w ramach cyklu będzie koncert Deutsche Bank Invites Macy Gray. Artystka wystąpi 30 maja na warszawskim Torwarze na jedynym koncercie w Polsce będzie promowała swój najnowszy album Covered, który miał swoją premierę w Polsce 10 kwietnia 2012 r. Album zawiera nowe, autorskie wersje znanych przebojów lub szczególnie bliskich artystce utworów m. in. Nothing Else Matters (Metallica), Creep (Radiohead), Teenagers (My Chemical Romance), Love Lockdown (Kanye West), Wake Up (Arcade Fire) czy Sail (Awolnation). Płytę promuje singiel Here Comes The Rain Again (Eurythmics). Album miał swoją światową premierę 27. marca i zyskał bardzo dobre recencje.

„To są utwory, które sama mogłabym napisać w innym życiu” – opowiada o płycie Macy Gray.

Źródło: Deutsche Bank


Tagi: , , ,