Kredyty

Raiffeisen Bank w czołówce na najbardziej użyteczne aplikacje bankowe

poleć drukuj

Aplikacja bankowości mobilnej Raiffeisen Bank Polska znalazła się w trójce najbardziej użytecznych aplikacji bankowych.

Mobilny Bank to jedyna aplikacja bankowa w Polsce, która dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne dla telefonów komórkowych, czyli: iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile i Windows Phone. W marcowym raporcie przygotowanym przez firmę Janmedia Interactive Mobilny Bank zajął 2. pozycję w rankingu najbardziej użytecznych aplikacji oferowanych przez banki. Warto zaznaczyć, że – zdaniem autorów raportu – obecnie w Polsce zaledwie 10 banków ma w pełni funkcjonalne aplikacje mobilne. Ze względu na małą liczbę kompleksowych rozwiązań tego typu dostępnych na wiele platform badaniu poddano aplikacje dostępne tylko na dwa systemy operacyjne: iOS i Android.

Mobilny Bank został doceniony m.in. za rozbudowaną wersję aplikacji dla firm oraz możliwość pobierania danych bezpośrednio z książki telefonicznej odbiorcy przy realizacji przelewów. Co więcej, tylko Mobilny Bank daje dostęp do foreksowej platformy transakcyjnej, która pozwala na wymianę walut po atrakcyjnych kursach, bieżące obserwowanie notowań par walutowych i wykresów oraz przeglądanie aktualnych informacji i analiz rynkowych.

– Cały czas rozwijamy i udoskonalamy Mobilny Bank i w tym procesie opinie klientów oraz ekspertów są dla nas bardzo istotne, szczególnie w takiej kategorii jak użyteczność. Cieszymy się, że potrafimy utrzymać pozycję lidera na rynku bankowości mobilnej i nasza praca jest doceniana. Raiffeisen był pierwszym bankiem, który jednoznacznie postawił na rozwój bankowości mobilnej w postaci aplikacji. Jako pierwsi udostępniliśmy go ponad dwa lata temu na urządzenia firmy Apple, a przed miesiącem, ponownie jako rynkowy pionier, wprowadziliśmy wersję przeznaczoną dla użytkowników smartfonów z innowacyjnym systemem Windows Phone – powiedział Dariusz Paczewski, kierownik zespołu rozwoju w Departamencie Bankowości Elektronicznej Raiffeisen Bank Polska.

Z bankowości mobilnej w Raiffeisen Banku korzysta ok. 12 tys. osób, czyli ponad 10% posiadaczy rachunków osobistych. Z Android Market aplikację Mobilny Bank ściągnięto dotąd ponad 10 tys. razy, a w App Store co miesiąc dochodzi do średnio tysiąca pobrań. Wersję demonstracyjną oraz samą aplikację można również pobrać ze strony mobilnybank.pl.

Aplikacja Mobilny Bank została przygotowana przez Raiffeisen Bank Polska wspólnie z firmą eLeader, wskazaną w styczniu tego roku na łamach raportu analitycznego Juniper Research jako jeden z najważniejszych dostawców bankowości mobilnej na świecie, w tym jako jedyna firma z Europy Środkowej. eLeader z powodzeniem wdraża system także poza granicami kraju, m.in. w największych instytucjach finansowych na Bliskim Wschodzie.

źródło: Raiffeisen Bank Polska


Tagi: , , , ,