Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Fundacja Kredyt Banku rusza z wiosenną akcją wolontariacką | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Fundacja Kredyt Banku rusza z wiosenną akcją wolontariacką

poleć drukuj

Fundacja Kredyt Banku przyznała granty na inicjatywy pracownicze. W tym roku ze środków Fundacji zostanie zrealizowane 8 projektów wolontariackich. 

Program grantów pracowniczych jest prowadzony przez Fundację Kredyt Banku. Umożliwia pracownikom zdobycie dodatkowych środków finansowych na realizację ich własnych inicjatyw wolontariackich.

W wiosennej edycji Fundacja rozdzieliła 30 tys. zł na 8 projektów, które zdaniem komisji najlepiej odzwierciedlają ducha bezinteresownej pomocy potrzebującym.

– Projekty do konkursu zgłaszali najbardziej aktywni wolontariusze – energiczni i silnie zmotywowani. Skutecznie zachęcili swoich kolegów i koleżanki z pracy do udziału w akcji. Wolontariusze z Kredyt Banku pragną zmieniać otaczającą ich rzeczywistość na lepszą i cieszymy się, że możemy wspierać ich działania. – komentuje Emilia Gromadowska, Prezes Zarządu Fundacji.    

Środki na realizację projektów wolontariackich trafią do szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych i ośrodków kultury w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Legnicy, Brwinowie, Czerwionce-Leszczynach oraz do wsi Dąbrówka w Gminie Kargowa i Pierkunowa w Gminie Giżycko.

Grupa wolontariuszy z Zielonej Góry chce odbudować zaniedbany plac zabaw w pobliskiej wsi. Pierwsze prace przy zagospodarowaniu terenu planowane są już w kwietniu.

Fundacja KB pomoże nam kupić potrzebne sprzęty, a my sami podwiniemy rękawy, wszystko zmontujemy, zbudujemy ogrodzenie i wspólną, ciężką pracą ożywimy to miejsce. – opowiada Adam Agacki, wolontariusz z Oddziału KB w Zielonej Górze. 

Dużą akcję wolontariacką przygotowują również wolontariusze z Warszawy – grupa 21 pracowników Kredyt Banku przeprowadzi remont sali lekcyjnej w Zespole Szkół Integracyjnych nr 62 w Warszawie. Grant z fundacji przeznaczą na zakup nowych mebli oraz odmalowanie zaniedbanych ścian.   

Zależy nam na okazaniu konkretnego wsparcia, tak by dać dzieciom możliwość rozwoju. –  wyjaśnia Katarzyna Raciborska, wolontariuszka z Łomży, która otoczyła opieką wiejską świetlicę w Pierkunowie. Z uzyskanych w konkursie środków zakupione zostaną pomoce edukacyjne, materiały do zajęć plastycznych oraz książki dla dzieci, tak by lepiej zagospodarować czas podopiecznym świetlicy.

Kredyt Bank aktywnie angażuje swoich pracowników w działania wolontariackie. Firma od grudnia 2008 r. rozwija Program Wolontariatu „TAK od serca”, w którym działa ponad 1000 pracowników.

Źródło: Kredyt Bank


Tagi: , , , , ,