Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Nowe strukturyzowane certyfikaty depozytowe w Banku Pekao | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Nowe strukturyzowane certyfikaty depozytowe w Banku Pekao

poleć drukuj

Do 23 marca potrwają w Banku Pekao zapisy na dwa nowe strukturyzowane certyfikaty depozytowe. Pierwszy z nich – „Azjatycka Perspektywa” opiera potencjalne zyski na zmianie cen akcji rynku koreańskiego, drugi „Rynek Złota 2” – na wzroście cen złota.

Oferowane certyfikaty zapewniają stuprocentową ochronę kapitału na zakończenie dwuletniej inwestycji. Minimalna kwota zakupu wynosi 1000 zł.

Po raz kolejny oferujemy klientom możliwość zdywersyfikowania portfeli inwestycyjnych:  tym razem proponujemy produkty oparte o rynek złota i akcje spółek  giełdy koreańskiej. Szczególnie ta druga klasa aktywów wydaje się relatywnie ciekawa ze względu na aktywa bazowe , które nie występowały zbyt często w dotychczas pojawiających się na rynku strukturach. Istnieją też podstawy ekonomiczne, aby prognozować ich wzrost – mówi Mateusz Gołąb, Dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego.

Indeksem bazowym dla „Azjatyckiej Perspektywy” jest indeks giełdy koreańskiej KOSPI 200, w skład którego wchodzi 200 spółek notowanych na Korea Exchange. Natomiast w przypadku „Rynku Złota2”indeksem bazowym jest fixing ceny złota notowany na giełdzie w Londynie.

Struktury oparte o cenę złota okazały się już w przeszłości  zyskowne dla klientów Banku Pekao – tak było z Certyfikatem Rynku Złota, który w ciągu dwóch lat przyniósł swoim posiadaczom aż 37,5 proc. zysku.

Produkty strukturyzowane Banku Pekao – zarówno te oferowane przez Bankowość Osobistą Premium, jak i pion Bankowości Prywatnej –zapadające w 2011 roku okazały się  jednymi z najbardziej zyskownych na rynku. Jak wynika z raportu portalu Structus.pl wszystkie dziewięć produktów strukturyzowanych zakończonych w 2011 roku  oferowanych przez Bank Pekao, przyniosło klientom zyski. Średnia stopa zwrotu z inwestycji w te struktury wyniosła 8,67%, przy średniej rynkowej wynoszącej 2,66%.

Zapis na oferowane obecnie Certyfikaty można złożyć w jednym z ponad 650 punktów Domu Maklerskiego Pekao znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło: Bank Pekao


Tagi: , , , ,