Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Bezprowizyjne IKZE w Kredyt Banku | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Bezprowizyjne IKZE w Kredyt Banku

poleć drukuj

Klienci Kredyt Banku mogą otwierać Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego oparte o fundusze zarządzane przez KBC TFI. Bank nie pobiera opłat za otwarcie, wpłaty oraz wypłaty z tego konta.

       Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego jest nowym rozwiązaniem, umożliwiającym dobrowolne oszczędzanie na emeryturze w III filarze. IKZE w ofercie Kredyt Banku jest produktem opartym o Fundusze Inwestycyjne Otwarte KBC TFI. Klient może wybrać jedną lub kilka spośród 8 różnych strategii:

  • KBC Pieniężny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Papierów Dłużnych (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Stabilny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Globalny Stabilny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Aktywny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Akcyjny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Globalny Akcyjny (w ramach KBC Parasol FIO)
  • KBC Akcji Małych i Średnich Spółek FIO

 

Na IKZE klient będzie mógł wpłacić nie więcej niż 4% podstawy jego wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne za rok ubiegły, w 2012 roku jest to jednak nie więcej niż 4030,80 zł.Minimalna jednorazowa wpłata na IKZE do funduszu wynosi 100 zł, kolejne 50 zł.

– Zdajemy sobie sprawę, że oszczędzanie na emeryturę nie jest popularne wśród Polaków. Liczymy jednak, ze świadomość w tej kwestii będzie wzrastać. Aby zachęcić do oszczędzania, w Kredyt Banku zrezygnowaliśmy z pobierania prowizji za wpłaty na IKZE, która na rynku może wynosić nawet 8% wpłacanych kwot. Nasza oferta to kolejny dowód przyjętej na początku zeszłego roku strategii Finanse z Zasadami, mającej na celu oferowanie produktów bez nieuzasadnionych kosztów i warunków – powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w Departamencie Marketingu Kredyt Banku.

Oprócz standardowych korzyści związanych z systematycznym i długookresowym oszczędzaniem (efekt procentu składanego, uśrednianie ceny zakupu) niewątpliwą zaletą IKZE jest możliwość odliczenia środków wpłaconych na to konto w danym roku kalendarzowym od podstawy opodatkowania w rocznym dokumencie PIT. Natomiast w momencie rezygnacji z korzystania z IKZE klient będzie miał obowiązek zaliczyć środki pochodzące z inwestycji w całości do dochodu osiągniętego w danym roku kalendarzowym i rozliczyć je na zasadach ogólnych według obowiązującej skali podatkowej.

Źródło: Kredyt Bank


Tagi: , , , ,