Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Uproszczony proces zakładania konta w mBanku | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Uproszczony proces zakładania konta w mBanku

poleć drukuj

mBank zaproponował klientom możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, nie wymagający podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży. Założenie rachunku potwierdzane jest przelewem, a pakiet aktywacyjny wysyłany jest SMS-em na podany numer telefonu komórkowego.

Innowacyjny sposób zakładania rachunku osobistego w mBanku jest uzupełnieniem dotychczasowych możliwości otwarcia konta oraz jest kolejnym, po wprowadzeniu kredytów przez internet w 15 minut i kredytów przez telefon, krokiem w stronę upraszczania procesów i przenoszenia ich do wirtualnej rzeczywistości.
 
Według badań (World Internet Project Polska 2011), ponad 60% Polaków korzysta z internetu, a co trzeci jest tzw. heavy userem czyli doświadczonym użytkownikiem sieci, spędzającym on-line coraz więcej czasu. Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu, zmieniają się także oczekiwania i postawy konsumenckie dotyczące sposobów kontaktowania się z rozmaitymi instytucjami, między innymi z bankami. –  Z tych powodów podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu procesu otwierania rachunków bankowych bez pośrednictwa kuriera czy konieczności wizyty w oddziale banku. Jako bank wirtualny, konsekwentnie zmierzamy do maksymalnego uproszczenia formalności w kontaktach z nami. Pragniemy, aby klient miał dostęp do rachunku w każdym miejscu i czasie –  mówi Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych, odpowiedzialny za ofertę mBanku. – Dzięki wprowadzeniu zdalnego procesu otwierania rachunku, zapewniamy pełną obsługę on-line już od początku współpracy z bankiem – dodaje Iljin.

Kolejną zaletą wprowadzonego procesu jest czas. W optymalnych warunkach rachunek aktywowany jest w 24 godziny od zaksięgowania przelewu.

Jak otworzyć rachunek: 

1. Podczas składania wniosku o eKonto, wystarczy wybrać opcję potwierdzenia umowy przelewem bankowym i podać nr rachunku, z którego wykonany zostanie przelew potwierdzający otworzenie konta w mBanku.

2. Klient otrzymuje wiadomość mailową, w której podany jest nr rachunku, na który powinien zostać wykonany przelew, aby bank mógł dokonać potwierdzenia tożsamości.

3. Na zrealizowanie przelewu potwierdzającego otworzenie rachunku klient ma 14 dni. Wystarczy zlecić przelew w wysokości 1 zł, należy jednak zwrócić uwagę, aby wszystkie dane były poprawne. Wysłanie przelewu traktowane jest jako podpisanie umowy o prowadzenie rachunku.

4. Po pozytywnej weryfikacji przyjętego przez mBank przelewu, klient otrzymuje wiadomość SMS z pakietem aktywacyjnym, dzięki któremu może zalogować się po raz pierwszy na konto i rozpocząć korzystanie z niego.

Źródło: mBank


Tagi: , , , , , ,