Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Konto Nestor oferowane emerytom i rencistom w Banku Pocztowym | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Konto Nestor oferowane emerytom i rencistom w Banku Pocztowym

poleć drukuj

Bank Pocztowy jako pierwszy oferuje produkt emerytom i rencistom. Pocztowe Konto Nestor to rachunek osobisty, który posiada cechy nowoczesnego konta połączonego z elementami pozwalającymi utrzymać nawyki emerytów – jak bezpłatne dostarczania gotówki przez listonosza pod wskazany adres w dogodnych transzach. Dodatkowo klient może skorzystać z oferty kredytowej, jak również z kart płatniczych, kredytowych i lokaty.

– Bank Pocztowy uwzględnia potrzeby seniorów w prowadzonej komunikacji. Prowadzimy wykłady z zakresu finansów i bankowości na Uniwersytetach III Wieku. Pamiętamy o takich ważnych szczegółach, jak np. większa czcionka w materiałach reklamowych przeznaczonych dla osób starszych. Możemy się również pochwalić cyklem Bankowa Akademia Nestora – na rewersach wyciągów jasnym językiem tłumaczymy klientom jak najbardziej efektywnie korzystać z oferty bankowej – mówi Marcin Szymkowiak, Dyrektor Departamentu Promocji Banku Pocztowego.

Wyniki przedstawione na konferencji „Osoby starsze jako konsumenci na rynku usług bankowych”, która odbyła się 23.01.2012 pokazały, że osobom starszym, często przeszkadza zbyt mała czcionka użyta w np. w materiałach bankowych. Rzecznik Praw Obywatelskich planuje zbudować koalicję która będzie przyznawała bankom m.in.  specjalne certyfikaty instytucji przyjaznej osobom starszym. Na konferencji dyskutowano także o dobrych i złych praktykach w traktowaniu osób starszych, czy przypadkach odmowy udzielenia kredytu ze względu na wiek.

Zaletą oferty Banku Pocztowego jest dostęp do pieniędzy w oddziałach oraz w każdym Urzędzie Pocztowym. Sieć stanowi niemal 13% wszystkich placówek bankowych w Polsce.

źródło: Bank Pocztowy


Tagi: , , ,