Kredyty

Open Life TUnŻ wprowadza nowy program oszczędnościowo-inwestycyjny Better Future

poleć drukuj

Open Life TUnŻ wprowadziło do oferty długoterminowy program oszczędnościowo-inwestycyjny ze składką regularną już od 100 zł miesięcznie. Produkt dostępny jest od 2 stycznia. Better Future skierowany jest do osób, które są zainteresowane długoterminowym oszczędzaniem z jednoczesnym pomnażaniem gromadzonych środków dzięki dodatkowym alokacjom kapitału.

 

W ostatnim czasie zauważyliśmy obawy klientów o stan polskiego systemu emerytalnego, dlatego coraz więcej osób świadomie myśli o swojej emeryturze i szuka dostępnych rozwiązań, które dodatkowo zabezpieczą ich finansową przyszłość. Nie chodzi tylko o zgromadzenie dodatkowych środków na emeryturę, lecz także z myślą o dzieciach lub nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Wszystko to stanowi przesłankę dynamicznego rozwoju tego segmentu w najbliższych latach. Szacujemy, że w 2012 roku sprzedaż w tym sektorze może znacznie wzrosnąć – mówi Izabela Śliwowska, członek zarządu Open Life TUnŻ.

 

Produkt oszczędnościowo-inwestycyjny Better Future to grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie, którego końcowy wynik oparty jest na Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych powiązanych z funduszami inwestycyjnymi. Oferta dedykowana jest osobom w wieku od 18 do 65 lat, z co najmniej 10-letnim horyzontem inwestycyjnym. Klient może nie tylko sam decydować, w których funduszach będzie inwestowana jego składka, lecz także w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych opłat – zmienić sposób jej alokacji i dokonywać konwersji zgromadzonych środków, między funduszami dostępnymi w ramach programu.

 

Inwestorzy, którzy zdecydują się na Better Future otrzymują możliwość dodatkowego pomnażania gromadzonych środków w czasie trwania umowy. Klienci, których miesięczna składka wynosi minimum 350 zł mogą liczyć na dodatkową alokację w wysokości 5 proc. wpłaconego kapitału w pierwszym roku ubezpieczenia. Osoby wpłacające co miesiąc 1000 zł, w pierwszym roku trwania umowy będą mogły skorzystać z alokacji w wysokości 10 proc. Jednocześnie, za każdy nieparzysty rok po 10 roku polisowym, klienci otrzymają dodatkową alokację w wysokości 10 proc. wpłaconego kapitału, obowiązującą do końca trwania umowy.

 

Oznacza to, że przy 20-letniej umowie, między 11 a 20 rokiem polisowym inwestor otrzyma łącznie dodatkową alokację w wysokości aż 50 proc. wpłacanego kapitału – tłumaczy Przemysław Guberow, członek zarządu Open Life TUnŻ. – Przewidzieliśmy również działania odciążające inwestorów – możliwość obniżenia zadeklarowanej wysokości składki bieżącej o 50 proc. oraz możliwość jednokrotnego zawieszenia opłacania składki bieżącej na okres 6 miesięcy polisowych. – dodaje.

 

W ramach jednej umowy, Better Future oferuje dostęp do funduszy zróżnicowanych pod względem ryzyka, operujących na wielu rynkach geograficznych. Inwestorzy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu funduszy o agresywnych i umiarkowanych strategiach inwestycyjnych, zarządzanych przez polskich i zagranicznych doradców inwestycyjnych, m.in. Legg Mason Global Asset Management, Schroders, Noble Funds, Union Investment, BZ WBK Arka oraz Idea TFI. W ramach Better Future dostępne są także dwa portfele modelowe – Dynamiczny i Stabilnego Wzrostu, zarządzane przez Noble Funds TFI.

 

źródło: Open Life TUnŻ


Tagi: , , ,