Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Wzrasta oprocentowanie złotowych kredytów mieszkaniowych | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Wzrasta oprocentowanie złotowych kredytów mieszkaniowych

poleć drukuj

Wzrasta oprocentowanie złotowych kredytów mieszkaniowych. Banki podwyższają też ich marże. Analitycy przewidują, że w 2012 r. kredyty jeszcze zdrożeją.

 

Analitycy rynku pod koniec 2011r. wskazywali już wzrost oprocentowania złotowych kredytów hipotecznych. Oprocentowanie uzależnione jest bowiem od stawki WIBOR, która w grudniu wzrosła z 4,95 proc. do 4,99 proc. W ciągu IV kwartału 2011 r. wzrost raty kredytu wyniósł ok. 15 zł na każde 100 tys. zł pożyczone od banku.

Podwyżki marż jeszcze w ubiegłym roku ogłosiły banki: Alior, DNB Nord, Raiffeisen, Polbank oraz ING Bank Śląski.

Zdaniem analityka Open Finance Haliny Kochalskiej – te podwyżki w połączeniu z wysokim WIBOR-em nie przyniosą klientom banków niczego dobrego.

„Niestety należy się spodziewać, że tendencja do wzrostu oprocentowania i marż utrzyma się w 2012 r.” – powiedziała PAP Kochalska. Dodała, że osoby zamierzające zaciągnąć kredyt powinny dokładnie porównywać oferty, gdyż mogą się one znacznie różnić.

 

Źródło: bankier.pl


Tagi: , ,