Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Lider światowej bankowości wkrótce w Polsce | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Lider światowej bankowości wkrótce w Polsce

poleć drukuj

China Development Bank Corporation (ICBC), największy bank świata, ma już w Polsce stworzoną strukturę organizacyjną i obecnie czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności jako filia luksemburskiego oddziału ICBC.

 

„Jest otworzona spółka polska i w tej chwili po prostu oczekuje na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Będzie to filia banku luksemburskiego działającego w Luksemburgu. Został złożony już wniosek ze strony banku chińskiego do Komisji Papierów Wartościowych o notyfikację zezwolenia, które jest udzielone dla tego banku do działania w przestrzeni europejskiej, na razie w Luksemburgu”- powiedział sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

 

Suma bilansowa ICBC wynosi ponad 2 biliony USD. To mniej więcej 10 razy tyle, ile w całym sektorze bankowym w Polsce. (ISB)

 

źródło: Bankier


Tagi: , ,