Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Eurobank stawia na kredyty hipoteczne i gotówkowe | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Eurobank stawia na kredyty hipoteczne i gotówkowe

poleć drukuj

Eurobank chce zwiększyć udział w rynku kredytów gotówkowych z 5 do 9 proc. i zdobyć znaczącą pozycję w segmencie produktów hipotecznych – donosi „Gazeta Prawna”.

„Eurobank, należący do francuskiej grupy Societe Generale, specjalizujący się dotychczas głównie w udzielaniu szybkich kredytów gotówkowych, wprowadza własny kredyt hipoteczny, ale nie zamierza stać się detalicznym bankiem uniwersalnym i oferować np. kont osobistych. – Zgodnie ze strategią skupimy się na trzech podstawowych produktach: kredycie gotówkowym, karcie kredytowej i kredycie hipotecznym. Nie planujemy wprowadzenia pełnej oferty detalicznej – tłumaczy Łukasz Chojnacki, prezes Eurobanku. Sprzedaż kredytu hipotecznego ma przynieść kilkuprocentowy udział w rynku.” – czytamy.

„Nowy bank na rynku produktów hipotecznych zamierza konkurować przede wszystkim jakością obsługi, sprawną procedurą rozpatrywania wniosków i udzielania kredytów. Dotychczas sztandarowym produktem Eurobanku były kredyty gotówkowe, ale w tym segmencie konkurencja się bardzo nasiliła. Bank nie zamierza jednak oddawać pola. Jak tłumaczy prezes Chojnacki, konkurencja w tym obszarze rozgorzała na dobre już ponad dwa lata temu, a nadal Eurobankowi nie tylko udaje się utrzymać udział w rynku, ale nawet go zwiększać.” – czytamy dalej.

„- Staramy się utrzymać tę tendencję. Szacujemy, że nasz udział w rynku kredytów gotówkowych przekracza 5 proc., a naszym zdaniem możliwe jest osiągnięcie 8-9 proc. „- zapewnia i dodaje, że nie jest to jednak priorytetem, ponieważ Eurobank wyznacza cele strategiczne w oparciu o konkretne wolumeny i poziom zwrotu na kapitale, a nie udział rynkowy.

Kredyt hipoteczny eurobanku jest dostępny w złotówkach i we frankach szwajcarskich, z maksymalną kwotą kredytowania do 110 proc. wartości nieruchomości i marżą rozpoczynającą się od 0,45 proc. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat. Kredyt eurobanku dostępny jest dla wszelkich grup zawodowych, w tym osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Możliwe będzie również otrzymanie kredytu hipotecznego bez zaświadczenia o dochodach.

Więcej szczegółów w „Gazecie Prawnej”.


Tagi: