Kredyty

1 maja zaczną działać sezonowe bankomaty

poleć drukuj

Zbliżający się długi weekend i sezon urlopowy skłaniają banki i niezależne sieci bankomatów do wystawiania dodatkowych urządzeń w miejscowościach turystycznych.

„Dobrze zlokalizowany bankomat w miejscowości letniskowej w sezonie generuje przychody na poziomie bankomatu w centrum handlowym w dużym mieście” – mówi Grzegorz Adamski z Banku Zachodniego WBK. Nic więc dziwnego, że banki ustawiają bankomaty tam, gdzie Polacy jadą na letni wypoczynek.

„Właśnie instalujemy bankomat w Krynicy Morskiej. Dodatkowe maszyny pojawią się także w Zieleńcu, Ustrzykach i Wiśle. W sumie pojawi się ok. 10 bankomatów sezonowych” – mówi Marek Ryczkowski z PKO BP.

W Polsce funkcjonuje ponad 11 tysięcy bankomatów. Mobilnych urządzeń jest zaledwie kilkadziesiąt. Instalowane są tam, gdzie jest zapotrzebowanie na gotówkę, a jednoczenie nie opłaca się umieszczać stałego bankomatu. W miejscach gdzie nie ma zwykłych bankomatów, w sezonie turystycznym pojawiają się ich przenośne odpowiedniki. Dla przykładu eCard posiada dwa w pełni mobilne bankomaty umieszczonych w samochodach dostawczych, a BZ WBK udostępnia urządzenia zbudowane w formie przenośnego kiosku.


Tagi: