Kredyty

Nowy produkt finansowy Polbanku

poleć drukuj

Polbank EFG wprowadził nowy produkt finansowy: „Inwestycja Podwójny Zysk”. Jest to dwuletnia inwestycja, w której zyski mogą sięgnąć 20%, dzięki wypłacie 2 gwarantowanych kuponów o wartości 10% zainwestowanego kapitału. Od 9 do 29 lipca 2008 tytuł uczestnictwa w „Inwestycji Podwójny Zysk” można nabyć w ramach bezpłatnej subskrypcji.Inwestycja Podwójny Zysk” to nowa propozycja Polbanku dla osób poszukujących bezpiecznych i efektywnych możliwości inwestycyjnych. Oferta odpowiada na bieżącą sytuację na polskim rynku kapitałowym. Po ostatnich, silnych spadkach na giełdzie, klienci są nieufni wobec funduszy inwestycyjnych i bezpośrednich inwestycji w akcje, dlatego jego unikalna konstrukcja łączy w sobie 2 atuty:
• lokaty bankowej, bo gwarantuje, co roku wypłatę kuponu o wartości 10% zainwestowanego kapitału, czyli 20% w ciągu 2 lat inwestycji.
• funduszu inwestycyjnego, bo wypłata 100% zainwestowanego na początku inwestycji kapitału jest warunkowana notowaniami koszyka stabilnych indeksów rynku: amerykańskiego S&P 500, europejskiego DJ Euro Stoxx 50 oraz polskiego WIG20, tzw ‘warunkowa ochrona kapitału’.

Aby po dwóch latach inwestycji klient zyskał nie tylko 20%, ale i wypłatę 100% zainwestowanego kapitału, wartość wymienionych 3 indeksów w dniu 23/07/2010 musi pozostać na poziomie wyższym niż 60 % ich wartości z dnia rozpoczęcia inwestycji tj. 30/07/2008.

Inwestycja jest instrumentem dwuletnim, a jej termin zakończenia to lipiec 2010. Możliwe jest jednak zakończenie inwestycji w każdym momencie bez utraty wypracowanego zysku. Atutem jest także minimalna kwota wpłaty – 1000 zł. Ponadto sprzedaż w okresie subskrypcji prowadzona będzie bez żadnych opłat wstępnych, a tytuły uczestnictwa nabyć w każdej placówce Polbanku.


Tagi: