Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Nordea czwartym najbezpieczniejszym bankiem świata | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Nordea czwartym najbezpieczniejszym bankiem świata

poleć drukuj

W opublikowanym przez agencję ratingową S&P rankingu siły kapitałowej 45 największych banków świata, na wysokim czwartym miejscu plasuje się skandynawska grupa Nordea.

Do zbadania bezpieczeństwa finansowego 45 największych światowych banków Agencja S&P wykorzystała 8-procentowy wskaźnik kapitału korygowanego ryzykiem (RAC). Jest on miarą bilansowej siły banków. Najsilniejszym kapitałowo okazał się bank HSBC.

Na wysokim czwartym miejscu znalazła się skandynawska grupa Nordea, ze wskaźnikiem na poziomie 8,9 %, minimalnie wyprzedzona tylko przez Dexię (9,0 %) i ING (8,9%). Najsłabszymi bankami w zestawieniu okazały się japoński Mizuho, Citigroup i UBS.

Źródło: Nordea Bank Polska


Tagi: , , , , , ,