Kredyty

Karty zbliżeniowe Maestro PayPass w ING – nowa forma szybkich zakupów

poleć drukuj

ING Bank Śląski wydał do końca listopada ponad 100 tysięcy kart zbliżeniowych Maestro PayPass, oferowanych do konta osobistego.
Nowa forma szybkich zakupów – wystarczy zbliżyć kartę do czytnika przy kasie i gotowe. Limit jednorazowej transakcji wynosi 50 zł.

Pod koniec listopada, ING jako pierwszy bank w Polsce zaoferował swoim klientom,  Zbliżaki, nowoczesny typ karty zbliżeniowej w formie naklejki.

W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Nie wymagają też potwierdzenia transakcji kodem PIN czy podpisem. Wystarczy zbliżyć kartę do czytnika. W Polsce maksymalna kwota jednorazowej transakcji zbliżeniowej wynosi 50 zł.

Karta zbliżeniowa ING umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo Maestro Paypass – są to m.in. żabka, Coffee Heaven oraz McDonalds.

Płacenie kartą zbliżeniową jest tak samo bezpieczne jak płacenie standardowymi kartami. W kartach zbliżeniowych zastosowano technologię bezpiecznego szyfrowania danych. Samo zbliżenie karty do
terminala np. przejście z kartą obok czytnika nie spowoduje „dokonania” przypadkowej transakcji. Terminal jest aktywowany przez sprzedawcę – po wprowadzeniu kwoty płatności na terminalu pojawia się kwota do zapłaty i dopiero wtedy możliwe jest dokonanie transakcji. Po wymianie danych pomiędzy terminalem, a kartą połączenie zostaje zakończone. Ewentualna próba kolejnego obciążenia klienta tą samą kwotą lub inną jest więc niemożliwa, gdyż takie działanie wymagałoby ponownego wprowadzenia kwoty i kolejnego kontaktu terminala z kartą.

Karta Maestro zbliżeniowa ING Banku Śląskiego posiada wszystkie obecne funkcjonalności debetowej karty płatniczej Maestro wydawanej do konta osobistego. Kartą tą można sprawdzić saldo rachunku w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz w bankomatach sieci Euronet, wypłacać gotówkę w punktach handlowo-usługowych oznaczonych logo Cashback, wpłacać gotówkę we wpłatomatach ING Banku Śląskiego.

Klienci mogą zdecydować się na karty zbliżeniowe ze standardowym wizerunkiem lub zamówić kartę ze
zindywidualizowanym wizerunkiem na awersie, np. zdjęciem wybranym z galerii Moja Karta ING lub własnej kolekcji. Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Nie jest pobierana również miesięczna opłata za jej użytkowanie, gdy klient dokonuje kartą transakcji bezgotówkowych, w tym zbliżeniowych, na kwotę minimum 100zł w miesiącu.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,