Kredyty

Zmiana oprocentowania kont oszczędnościowych w Citi Handlowy

poleć drukuj

Od 1 marca 2010 roku środki klientów zgromadzone na Koncie Oszczędnościowym i Koncie SuperOszczędnościowych będą oprocentowane według nowych stawek. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego z poziomu 4,04 proc. w skali roku obniżone zostanie do poziomu 3,50 proc. Maksymalny zysk na Koncie SuperOszczędnościowym wyniesie 5,05 proc. w skali roku wobec wcześniej obowiązującej stawki 6,06 proc.

Oszczędności w kwocie do 50 tys. złotych zgromadzone na Koncie SuperOszczędnościowym oprocentowane będą w wysokości 5,05 proc. w skali roku. Dla klientów Citigold nowa stawka oprocentowania Konta SuperOszczędnościowego obowiązywać będzie dla kwot do 100 tys. złotych. Oszczędności powyżej wymienionych progów oprocentowane będą nie tak jak dotychczas 4,50 proc., ale 4,04 proc. w skali roku.

Odsetki w Koncie SuperOszczędnościowym dopisywane są do rachunku konta co miesiąc. Nie są naliczane za te miesiące, w których dokonano wypłaty środków z konta. Wypłata środków w danym miesiącu nie oznacza jednak utraty zysków za poprzednie miesiące i to stanowi przewagę Konta SuperOszczędnościowego nad lokatami bankowymi. Klient może wycofać środki z Konta SuperOszczędnościowego w dowolnym momencie, bez obawy o utratę odsetek za pełne, zakończone miesiące.

Prowadzenie Konta SuperOszczędnościowego w Citi Handlowy jest bezpłatne dla klientów, którzy dokonują comiesięcznych przelewów wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1 500 zł na Konto Osobiste Citibank lub dokonują płatności kartą debetową do Konta Osobistego na łączną kwotę co najmniej 500 zł miesięcznie. Posiadaczom Konta SuperOszczędnościowego, którzy nie spełniają żadnego z tych warunków naliczana jest opłata w wysokości 29,99 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku.

Środki zgromadzone na Kontach Oszczędnościowych i Kontach SuperOszczędnościowych oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej.

Więcej informacji o zmianie oprocentowania można uzyskać na infolinii CitiPhone oraz w oddziałach banku. Zasady prowadzenia Konta Oszczędnościowego oraz Konta SuperOszczędnościowego dostępne są na stronach internetowych banku oraz w Regulaminie Rachunków Bankowych.

Źródło: Citi Handlowy


Tagi: , ,