Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Ubezpieczenie wkładu własnego z kredytem w DnB NORD

poleć drukuj

DnB NORD wprowadza na rynek ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, oferowanego dla osób zaciągających kredyt hipoteczny w EUR na kwotę powyżej 80% wartości nieruchomości. Ma to związek z zaleceniem rekomendacji T, wg. której banki powinny zmniejszyć maksymalną wartość udzielanego kredytu hipotecznego do 80% wartości nieruchomości (LTV).

Dotychczas DnB NORD udzielał kredytów hipotecznych w EUR maksymalnie na 90% wartości nieruchomości, bez konieczności ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. W tej chwili w dalszym ciągu będzie można uzyskać kredyt w takiej wysokości, jednak w przypadkach, kiedy kwota kredytu indeksowanego do EUR przekroczy 80% wartości nieruchomości, nadwyżka będzie podlegała ubezpieczeniu.

Koszt ustanowienia takiego dodatkowego zabezpieczenia dla klienta za okres 3 lat wyniesie tylko 0,975% wartości brakującej kwoty wkładu własnego. Zatem jeśli brakujący wkład własny wyniesie 50 tys. zł, to koszt z tytułu ustanowienia takiego zabezpieczenia przez bank za okres 3 lat wyniesie 487,5 zł. O ten dodatkowy koszt ubędzie można powiększyć kwotę kredytu.

DnB NORD udziela kredytów hipotecznych od niecałych dwóch lat. W tym czasie bank zbudował portfel w wysokości ponad 1,3mld zł i planuje dalszy wzrost portfela – do 2 miliardów zł na koniec tego roku. W tej chwili DnB NORD udziela około 500 kredytów miesięcznie, a średnia wartość jednego kredytu to 440 tys. zł.

W ostatnich dniach bank wprowadził możliwość obniżenia marży kredytu złotówkowego – do 1,7% bądź 1,4%, w zależności od kwoty kredytu.

Źródło: DnB NORD


Tagi: