Kredyty

Kredyt obrotowy i inwestycyjny MSP dla firm w PKO BP

poleć drukuj

PKO Bank Polski wprowadza do oferty kredytowej dwa nowe produkty: Kredyt Obrotowy MSP i Kredyt Inwestycyjny MSP. Ponadto dzięki wdrożeniu nowego systemu oceny zdolności kredytowej, kredyty te można otrzymać nawet w jeden dzień.

Zmiany w ofercie kredytowej mają na celu uproszczenie zasad przyznawania środków zarówno na bieżące wydatki firmy, jak i inwestycje związane z jej rozwojem. Dokonana została tym samym unifikacja oferty przy jednoczesnym usprawnieniu procesowania wniosków tak, aby decyzja kredytowa była wydana nawet w ciągu 24 godzin.

Oferta Banku to elastyczne i wszechstronne rozwiązania, skrojone na miarę segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Niezależnie, czy firma potrzebuje kredytu obrotowego czy inwestycyjnego, Bank dopasuje produkty i usługi tak, aby odpowiadały one potrzebom nawet najbardziej wymagających firm. Świadczy o tym m.in. możliwość udzielenia kredytu klientom rozpoczynającym działalność gospodarczą, najdłuższy na rynku okres kredytowania inwestycji – 25 lat – oraz szereg indywidualnych rozwiązań, jakie otrzymują przedsiębiorcy.

1 września PKO Bank Polski wprowadził nowe narzędzie informatyczne, mające na celu usprawnienie procesowania wniosków. Zmiana ta to kolejny krok do wzmocnienia relacji oraz unowocześnienia obsługi klienta biznesowego, dzięki której w jeden dzień otrzyma on nawet do 500 tys. złotych kredytu bez zabezpieczeń rzeczowych przy minimum formalności.

Oferta została przygotowana dla firm, które chcą skredytować m. in. zakup towarów, opłacić składki ZUS lub US albo przeznaczyć uzyskane środki na inny cel związany z bieżącą działalnością gospodarczą. Firmy mogą uzyskać kredyt obrotowy rozłożony na 36 miesięcy o wartości nawet 500 tys. złotych. Nowe rozwiązanie Bank proponuje również firmom, które chcą się szybko rozwijać i w krótkim czasie potrzebują kredytu na inwestycje. Przedsiębiorca może otrzymać decyzję o przyznaniu kredytu inwestycyjnego w kwocie maksymalnie do 500 tys. złotych, na okres do 60 miesięcy nawet w ciągu 24 godzin. Podstawowym warunkiem otrzymania ww. finansowania jest prowadzenie przez firmę działalności gospodarczej przez okres minimum 18 miesięcy.

Unowocześnienie oferty produktowej i jednoczesne wdrożenie nowych narzędzi informatycznych, skracających czas procesowania wniosków jest rozwiązaniem mającym na celu dopasowanie oferty do oczekiwań obecnych i przyszłych klientów. To również element Strategii PKO Banku Polskiego na lata 2010 – 2012, zakładającej m.in. wzmocnienie pozycji Banku w segmencie klientów MSP.

Obecnie PKO Bank Polski oferuje klientom z sektora małych i średnich firm szeroką gamę produktów, w tym także usługi bankowości elektronicznej. Bank prowadzi ok. 400 tys. rachunków, z czego aż 80 proc. klientów korzysta z usług bankowości elektronicznej.

PKO Bank Polski od lat jest liderem wspierania polskiego small businessu. W ubiegłym roku Bank zajął czołową pozycję w zakresie finansowania podmiotów gospodarczych. Według sprawozdań NBP dla banków, dotyczących kredytów dla przedsiębiorców indywidualnych i rolników, PKO Bank Polski odnotował dwukrotnie wyższą dynamikę przyrostu portfela kredytowego (11,76%) w stosunku do konkurencji (5,83%), stając się pierwszym bankiem finansującym polską przedsiębiorczość z łącznym udziałem w rynku na poziomie 22%.

Źródło: PKO BP


Tagi: